NOVINKY

arr3Nová hodina Yoga Flow Nové pravidelné hodiny jogy pod vedením Danielky Liškovej.                              ... arr3Nordic WalkingNORDIC WALKING pre zdravie - v Žilinskom Lesoparku   Máte zdravotné problémy alebo im chcete... arr3PILATES Rajecké TepliceDočasne pozastavené! Pozývame vás zacvičiť si PILATES v Rajeckých Tepliciach.   Kedy: každú... arr3FIT POBYT Jún 2019Júnový FIT POBYT v Chorvátsku, ktorý bude tento rok v termíne 14.6. - 24.6.2019 na Makarskej, s...

KONTAKTY

K-Profit
Smreková 32 - Solinky
01007 Žilina
tel: 0905606241 0907615265
fax: 041/7234944
napíšte nám

» Joga

Hatha yoga

 

je systém telesných cvikov, ktoré sú prostriedkom pre ovládnutie tela a vznikli s cieľom dosiahnuť rovnováhu telesných energií na uvoľnenie mysle pri meditácií. Sú hlavnou cestou ku konečnému cieľu - totiž jednote tela, mysle a ducha.

Aj na tej najzákladnejšej úrovni pravidelné cvičenie zabezpečí zlepšenie telesného stavu, udrží telo v kondícii, energeticky posilní vnútorné orgány a pomôže pri rôznych zdravotných ťažkostiach ako sú bolesti chrbta, artritída či nespavosť.

Na hodinách Yoga Flow sa kladie dôraz na flexibilitu chrbtice, ktorú považuje za základný prvok udržania si fyzického zdravia do vysokého veku. Hodiny sú prevažne dynamické, zamerané na zahriatie a posilnenie celého tela. Prepája jogové pozície s rytmom nádychu a výdychu.
Hodiny sú prispôsobené fyzickým potrebám jednotlivých klientov s dôrazom na vnímavosť k vlastnému telu. Aktívne používa "hands on" korekcie, ktoré sú dôležitým nástrojom pre správne zaujatie ásany (jogovej pozície).
Dôraz kladie najmä na detail, dlhšie zotrvanie a precítenie v asáne, v prípade potreby s použitím pomôcok. Kľúčové je, aby si klient aktívne uvedomoval prácu svojho tela pri každej ásane a udržal si pozornosť v prítomnom okamihu.
YmY1ZTVkN